Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Print

Yayınlanan:

Katip Çelebi – Newton Fonu Kapsamında Yeni Çağrılar Açıldı!

2551 TÜBİTAK ve British Council İkili İşbirliği Programı Katip Çelebi-Newton Fonu kapsamında, sosyal ve beşeri bilimler alanlarında çalışmalar yapan araştırmacılar için yakın zamanda Newton Advanced Fellowship ve Newton Mobility Grant çağrıları açıldı.

Yıllık 37.000 Sterline kadar desteğin verildiği Newton Advanced Fellowship projesi ile Türkiye’deki araştırmacıların Birleşik Krallık’ta bulunan ortakları ile birlikte eğitim, karşılıklı bilimsel ziyaretler ve tecrübelerin paylaşılarak yeni işbirliklerinin ortaya çıkarılması hedefleniyor. Bu programa başvuruda bulunacak olanların ise öncelikli olarak doktora sahibi olması ve kariyerinin doktora sonrasında 15 yılı geçmemiş olması gerekmektedir.

10.000 Sterlin’e kadar desteğin sağlanacağı Mobility Grant projesinde ise yine Türkiye’deki araştırmacılar ile Birleşik Krallık’ta bulunan ortakların karşılıklı alışverişi ile yeni birlikteliklerin ortaya çıkması beklenirken buna ek olarak bu birlikteliklerden ortak projeler geliştirmeleri, yeni araştırma gruplarına dahil olmaları da beklenmekte. Bir önceki programda olduğu gibi Mobility Grant programında da başvuru yapanların doktora sahibi olması ve doktora yaptıktan sonraki kariyerlerinin 15 yılı aşmamış olması gerekiyor.

Bu iki programa da başvuru için son tarih 6 Eylül 2017. Daha detaylı bilgi almak isteyenler ise https://www.britac.ac.uk/ internet sayfasını ziyaret edebilirler

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir