Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Print

Yayınlanan:

HUG’dan Türk Girişimcilere Danışmanlık Desteği

Türk iş adamı Hamdi Ulukaya, Amerika Birleşik Devletleri topraklarında gıda sektörün en büyükleri arasına sokmayı başaran markası Chobani’nin ardından artık gözünü Türkiye’deki girişimcilere çevirdi. 5 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle oluşturulan HUG (Hamdi Ulukaya Girişimi), hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen ve girişimlerini dünyaya duyurmayı hedefleyen girişimcilere Türkiye ve Amerika’da danışmanlık vereceğini açıkladı.

Bu yıl açılmış olmasına rağmen programa toplam 394 startup başvuru yaparken, otizmli çocuklara ücretsiz eğitim imkanı sağlayan Otsimo HUG Startup Destek Programına seçilmeyi başaran 6 şirketten biri oldu. Psikolojik danışmanlık, organik gübre, teknolojik tarım gibi birbirinden farklı konulardan seçilen 6 girişim bu destekle Amerika’daki yatırımcılara sunum yapma fırsatı da buldu.

İstanbul’da geçen bir haftanın ardından Amerika’nın yolunu tutan genç girişimciler, burada katıldıkları eğitim kampında hem eğitim  alma fırsatını hem de MIT labaratuvarı ve Cambridge İnovasyon Merkezi gibi önemli noktaları ziyaret etme fırsatını yakaladılar. Katılımcılar bununla da yetinmeyip aynı zamanda Google New York ofisini, Grand Central Tech, Barclays Accelerator, Venture for America gibi startup destek organizasyonlarıyla Kickstarter gibi başarıya ulaşabilmiş startup’ları ziyaret ettiler.

Programa katılan genç girişimciler, girişimcilik serüveninde karşılarına çıkabilecek her türlü zorluğu ve fırsatı görebilecekleri yoğun bir programa katıldı. Marka yaratma, pazarlama, dijital marketing, yaratıcılık, tüketici davranışları ve müşteri ilişkileri gibi önemli konularda eğitimler alan HUG girişimcileri, öğrendiklerini atölye çalışmalarıyla uygulama fırsatını da yakaladılar.

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir