Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Print

Yayınlanan:

Başkaları Yapmadan İşinize Kendi Etiketinizi Koyun

İşinizle ilgili kışkırtıcı, dikkat çekici bulduğunuz mesajınızı kısa sürede birçok mecrada yayabilirsiniz. İşletmenize koyduğunuz etiket, rakiplerinizin koyduğundan farklı olmalıdır. Tasarlayacağınız logo, kullanacağınız renkler, duyurmak istediğiniz mesaj bir bütünlük oluşturmalı ve ilgi çekmelidir. Bu detayların sizin kimliğiniz olduğunu unutmamalısınız.

Hedef kitlenizi iyi tespit ederek, onlara uygun bir profil oluşturmak, sizi etiket sahibi yapan önemli detaylardır. Vasat markalar hedef aldıkları kitlenin özeliklerini bilmediklerinden, başkaları tarafından üzerlerine bir etiket yapıştırılır. Markaların ya da işletmelerin üzerine olumsuz yapıştırılan etiketler ise kolay kolay silinemez.

Bu durumları yaşamamak için marka konumlandırmanızı çok iyi analiz etmeniz gerekir. İyi konumlandırılmış bir markanın, başarı yakalama şansı da yüksektir. Marka konumlandırmanızda, öncelikle odak noktanızı çok iyi belirlemelisiniz. Uluslararası ve ulusal rakipleri, markanın hedef aldığı kitle ve özelikleri tüm detaylarıyla analiz edilmeli; faydalarını, hissettirdiklerini ve vermek istediği mesaj iyi belirlenmelidir.

Bu konu başlıklarının ışığında iyi bir marka konumlandırması belirlediğinizde, işinize kendi etiketinizi, dolayısıyla da sağlam bir kimlik oluşturabilirsiniz.

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir